reklama

Reflexia k voľbe Slovákov.

Ponúkam názor v niekoľkých bodoch na zvolenie Kotlebovcov do Národnej rady Slovenskej Republiky. Dopredu upozorňujem, že nepodporujem hystériu, ktorá vďaka tomu vznikla len reflexiu v niekoľkých bodoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Sám som voliť nemohol, lebo volebné lístky sa ku mne nedostali (nevýhoda života v jednej z najchudobnejších krajín na svete).

1. Kotleba podľa môjho názoru (zdôrazňujem), nie je výsledkom slovenského školstva. Prirodzene podľa prieskumu, Kotleba bol úspešnejší v chudobnejších regiónoch a na otázku “kto si to dovolil“ sa ponúka odpoveď, že ho volili najmä “jednoduchší ľudia“ zo Stredného alebo Východného Slovenska, čo ale podľa prieskumov nie je pravda. Medzi jeho voličmi boli vysokoškolskí vzdelaní ľudia, aj vysokoškolskí pracovníci, stredoškolskí pracovníci, prvovoliči a tuším 55 ľudí žijúcich v zahraničí. Čo mňa osobne udivuje a rozum sa mi nad tým zastavuje, ale budiž. No školstvom to očividne, nie je.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2. Volebný program Kotlebovej strany niektorým ľuďom jednoducho vyhovoval. Osobne poznám niektorých, ktorí by jeho stranu kvôli programu aj volili, ale nedovolili si to, kvôli tomu kto je vlastne v jej čele (aspoň to tvrdili). Nemyslím si preto, že na Slovensku je 200 tisíc prívržencov fašizmu. Skôr sa jedná o 200 tisíc ľudí čo nemajú čas si zhromaždiť informácie o vedení strany a jej lídrovi, nemajú čas čítať články a diskusie na sme.sk, nemajú čas na noviny. V horšom prípade sa jedná o ignorantov ignorujúcich vedenie ĽS NS, v lepšom prípade voličov, ktorí sa rozhodli povrchne.

3. Veľkú vinu na tom, že sa ĽS NS dostala do parlamentu nesie nemohúcnosť Slovákov niečo zmeniť alebo bojovať. Dve vlády smerákov plné škandálov a gorila vyhnali do ulíc pár tisíc ľudí, krčmové reči to áno, lebo v krčme pri vínku je teplúčko. Tu u nás v Nepále, Thajsku, Laose, Filipínach... som zažil masové protesty, keď sa pália autá a motorky, ktoré si dovolia jazdiť za omnoho menšie veci. Občas sa pália aj ludia (samozrejme podobné formy protestu nepodporujem, len dávam príklad)...Na Slovensku politici dlhé roky kydajú hnoj (núka sa iné prirovnanie) luďom na stôl a oni ho radi zjedia a potom ofrflú, ale nič viac. Slovákom sa totiž nechce niečo zmeniť, len o tom hovoriť alebo písať. Nejedná sa nanešťastie len o generáciu mladých.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

4. Povedzme si otvorene, že kultúra demokracie a všeobecný rozhľad sú na Slovensku mizerné. Za zlodejmi zo Smeru stojí 28% a to klamú, kradnú a všetci o tom dobre vedia. Za SME Rodina, stranou bez programu, skúseností, ktorej hlavný predstaviteľ je oxymorónom k názvu strany - 6%. Nemá zmysel pokračovať...chápeme sa.

5. V neposlednom rade je silným dôvodom strach. Pán premiér (v dohľadnej dobe snáď ex-premiér) šíri strach z prílevu moslimských utečencov do našej krajiny kade chodí a nie je jediný. Televízia, bulvár atď. A potom sa čudujme. Pol milióna rómov, ktorí žijú na Slovensku a s ktorými si žiadna vláda nevie dať rady, má svojich susedov. A tí sa boja ďalších “neprispôsobivých“ alebo teroristov. Bežný Slovák nemá čas alebo chcenie si preštudovať o čom vlastne Islam je, nemal za suseda moslima a pre neho je utečenec=terorista alebo prinajlepšom ďalší neprispôsobivý róm. Áno, moslimovia majú inú kultúru, rozmýšľajú inak a často majú omnoho vyššie morálne zásady ako bežný občan “kresťanskej Európy“ (samozrejme, nie všetci). Moslimovia sa jednoznačne ku svojmu náboženstvu a kultúrnemu dedičstvu hlásia a mnoho z nich vysoko rešpektuje kresťanov. Ale ak sú televízia a noviny plné zverstiev IS bez podrobnejšieho informovania o ich kultúre, náboženstve, premýšlaní, tak sa nemôžeme čudovať ak sa slovač bojí a siahne po extrémnej voľbe.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Otázka je, ako ďalej. Avšak, zaujíma to vôbec väčšinu Slovákov?

Peter Kuruc

Peter Kuruc

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som manžel, zatiaľ nie rodič, ale teším sa na to. Predseda OZ Nádej pre deti Nepálu. Introvert ktorý píše blog, aby propagoval nie seba, ale svoju prácu a potreby v tomto svete. Netúžim po sláve, ale ocenenie vždy poteší. A je pravda, že písanie ma občas baví.Vyštudoval som cirkevné konzervatórium, následne Evanjelikálnu Teológiu na Pdf UMB, neskôr žil v UK a pracoval s drogovo závislými. Potom som žil v Thajsku a Filipínach, kde som pracoval s obeťami sexuálneho otroctva. V súčastnosti žijem so svojou manželkou v jej rodnej krajine Nepále. Sme partnermi v miestnom detskom domove, kde sa momentálne staráme o 12 detí. Okrem toho sa venujeme miestnym "deťom ulice" a deťom v okolí všeobecne.V prípade záujmu nájdete viac informácií na:www.hopeforkidsnepal.orghttps://www.facebook.com/hoperforkids/Ďakujem, za váš záujem. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáZ dávnych pubertálnych časov.Pár Článkov z posledných rokovPár zážitkov z minulostiNázoryNepál

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu