Kam sme sa za roky posunuli.

Autor: Peter Kuruc | 2.4.2018 o 10:44 | Karma článku: 2,23 | Prečítané:  694x

Začiatky sú ťažké asi vo všetkom. V biznise potrebujete napríklad kapitál. Za-čať obchodovať bez kapitálu, alebo vyrábať niečo, čo je vaším snom, je utópia.V obchode sa ešte aj niekto nájde, ak máte dobrý nápad, že vám tent....

(článok bol uverejnený v kresťanskom časopise Dialóg November 2017)

V obchode sa ešte aj niekto nájde, ak máte dobrý nápad, že vám tento kapitál na nejaký čas požičia, s vidinou zisku pre neho samotného. Väčšinou je to banka. Aj keď idete na misiu, potrebujete kapitál. S jeho hľadaním vám pomáha Boh, ktorý sa dotýka sŕdc ľudí, aby vám prispeli na pravidelné potreby vás, prípadne vašej rodiny. Málokedy vám vypíše šek; chce od vás obrovskú dávku viery a dôvery, lebo tak to má rád. Pozitívom je, že dané peniaze nemusíte v budúcnosti vracať J. O to väčšiu váž-nosť k týmto financiám by sme my, ktorí ich z jeho milosti prijímame, mali mať.

V minulom článku spred pár mesiacov som mal tú česť predstaviť vám, kto sme. Dnes by som vám rád predstavil, kam sme sa počas našej činnosti v Nepále dostali. Zemetrasenie a blokáda Prvý rok nášho manželstva a života v Nepále sme sa snažili prežiť. S manželkou sme bývali v jednej izbe u jej rodičov, lebo podporu sme mali asi 120 eur na mesiac. Okrem toho sme prežili zemetrasenie, polročnú blokádu z Indie, počas ktorej nebol benzín a ja napríklad otravu jedlom. V tomto období som si hlavne zvykal na život a kultúru v Nepále a boli sme radi, že sme nažive.

Počas druhého roku sa nám podarilo presťahovať sa od našich. Postupne nám Pán požehnal viac finančných  podporovateľov  a mohli  sme  začať  zva-žovať túto možnosť. Dôvodom bola aj moja astma, ktorú som pri príchode do Nepálu nemal, ale život v miestnom  znečistení  mi  ju  vyvolal.  Tak  sme  sa presťahovali 4,5 km od Ringroad – cesty, ktorá sa tiahne  okolo  Káthmandu.  Prejdenie  tejto  vzdialenosti nám trvá väčšinou 20 minút. Ak je zápcha, tak jeden a pol hodiny. Vďaka tomuto sme konečne mohli začať pomáhať viac, čo sme už dlho s manželkou mali v pláne a po čom sme túžili. A tak sme sa rozhodli prijať k nám domov dve dievčatá z najnižšej kasty, o ktoré sa rodičia nezaujímajú a boli v ohrození otroctva. Rozsah tohto článku by nestačil na popísanie všetkého, čím sme si prešli pri hľadaní, prijímaní a živote so Sabitou a Korunou. Dnes sme veľmi šťastní, že môžu byť našimi dcérami a radi by sme prijali tretie dievčatko, až nám to raz finančné možnosti umožnia.

Služba v zbore a domáca skupinka Náš  domáci  zbor  je  Koinonia  Patan.  Zbor  začal v 70-tych rokoch ako skupinka a dnes má cez 4 000 členov  a 96  staníc  po  celom  Nepále.  Celkovo  tak má  po  celom  Nepále  cez  20 000  členov. Nepál má najrýchlešie rastúcu komunitu kresťanov vo svete. V roku 1950 tu bolo len 130kresťanov. Dnes je ich cez tri milióny, hlavne z njnižšej kasty, tzc. nedotknuteľný hladajú v kresťanstve slobodu, akú im Hinduizmus nevie ponúknuť. V ňom zažívajú len utláčanie. 

My  sme sa neskôr presunuli do stanice Koinonia Kantipur, kde v súčasnosti kážem a vediem biblické hodiny pre mladých každý utorok, ktoré navštevuje 10-15 mladých. Okrem toho máme skupinku u nás doma. Adopcia na diaľku Tento  rok  sme  boli  schopní,  po  dohode  s naším materským zborom, rozšíriť kapacitu ich detského domova o 10 miest. Toto nám dáva možnosť podporovať  deti  priamo  a  mať  možnosť  garantovať, že všetky financie, ktoré sú určené pre tieto deti, budú na 100% použité na tento účel. A preto  v súčasnosti  hľadáme  podporovateľov pre 10 detí – sirôt, detských otrokov. Veľa sa modlíme, pretože ide o naplnenie našej vízie, hoci v malom: mesačne podporovať a zmeniť životy desiatim deťom,  ktoré  budú  vytrhnuté  z chudoby  a budú môcť žiť v bezpečnom prostredí plnom lásky. A čo je najdôležitejšie, vďaka štúdiu sa budú môcť dostať zo začarovaného kruhu otroctva.

A toto  je  pre  nás  naozaj  obrovské  a snažíme  sa hľadať financie, ako sa dá a kde sa len dá. Keď sa veci rozširujú Tento  rok  som  bol  prvýkrát  v živote  v severnej Amerike  a na  budúci  rok  plánujem  už niekoľko ciest.  Veríme,  že  Boh  nám  otvorí  viaceré  dvere aj  cez  tento  kontinent,  a  to  hlavne  v súvislosti  so zháňaním financií pre deti v detskom domove. Postupne nadväzujeme viac kontaktov a partnerstiev. Získali sme partnera z Colorada, ktorého činnosti tu v Nepále postupne preberáme a koordinujeme. Vďaka tomu cez nás ide viac financií a aj sami sme schopní podporiť viac projektov. Napríklad podporujeme siroty a ich štúdium v provincii Sindupalchowk. Myslím si, že sa nám už toho podarilo viac. Tento rok sme boli schopní kúpiť auto, vďaka ktorému už nemusíme jazdiť štyria na motorke. Kvôli 270% dani na autá nás stálo takmer 6-ročné auto 13-tisíc eur. Je pre mňa zázrak, že to vyšlo. Tých zázrakov sa v našom živote stalo už viacero a nehanbíme sa žiadať nové. Nie kvôli nám, ale kvôli tisíckam detí okolo nás, ktoré tie zázraky potrebujú.

A mimochodom, nechceli by ste si adoptovať die-ťa v Nepále?

 

Viac o nás:

Lajknite našu stránku na facebooku. Kliknite na obrázok ak chcete vedieť viac,Lajknite našu stránku na facebooku. Kliknite na obrázok ak chcete vedieť viac,Navštívte našu webstránku kliknutím na obrázok.Navštívte našu webstránku kliknutím na obrázok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?